Oferta

Lance do opryskiwaczy

Opryskiwacze stanowią nieocenioną pomoc podczas pielęgnacji roślin. Obecnie na rynku właściwie każdy zainteresowany znajdzie dla siebie odpowiedni model. Trzeba jednak pamiętać, że na jakość sprzętu, a co za tym idzie efektywność zabiegów, wpływ mają poszczególne części i akcesoria, między innymi lance opryskiwacza.

left-logo

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Skontaktuj się z nami.
Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.
Zadzwoń do nas
Napisz e-mail

    Wypełnij formularz

    Lance Teejet

    Opryskiwacze stosuje się zarówno do nawożenia jak i oczyszczania roślin uprawnych oraz drzew, krzewów i kwiatów. Pełne, a przy tym wygodne wykorzystanie ich możliwości w dużej mierze zależy od tego, jakie lance do opryskiwaczy wybierzemy. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą lancy opryskiwaczy Teejet.

    Oferujemy lance do opryskiwania trawnikówlance do opryskiwaczy ogrodowychlance do oprysku punktowego, oprysku inwentarza żywego jak również do mycia ciśnieniowego. Część z naszych produktów jest na tyle uniwersalna, że może być stosowana do kilku rodzajów oprysków. Ale czym konkretnie wyróżniają się poszczególne lance?

    Lance do oprysku punktowego

    Można je uznać za produkty kategorii nadrzędnej, bo sprawdzają się przy różnego typu opryskach. Używa się ich do opryskiwania drzew, inwentarza żywego jak również mycia ciśnieniowego. Ich budowa umożliwia ustawienie szerokości strumienia, dzięki czemu w razie potrzeby uzyskamy szerokokątny strumień stożkowy, a innym razem strumień skupiony.

    Producenci z myślą o wygodzie użytkowników wyposażają lance do opryskiwaczy w uchwyty obracające się o 360 stopni, co umożliwia regulację strumienia aż do jego wyłączenia. Proponowane lance pozwalają precyzyjnie odmierzyć ciecz roboczą przy niskim ciśnieniu, a przez to zabieg punktowy odbywa się poprzez aplikację bardzo dokładnych objętości.

    Lance do opryskiwania trawników

    Skonstruowane tak, aby ułatwić pracę operatora – posiadają króciec obrotowy, dzięki czemu nie trzeba martwić się wężem. Z kolei specjalne przyłącza pozwalają podłączyć lance do rozpylacza czy rury dystansowej oraz wykonać oprysk przy małej powierzchni. Zastosowane dysze mogą wytworzyć strumień stożkowy prysznicowy osiągający kąt niemal 50 stopni.

    Lance posiadają blokady zapewniające możliwość stałego opryskiwania oraz wykonane są z materiałów ze stali nierdzewnej, dzięki czemu wzrasta ich wytrzymałość.

    Lance do oprysku drzew i inwentarza żywego oraz lance do mycia ciśnieniowego

    Jak wspomnieliśmy zazwyczaj do każdego rodzaju powyższych oprysków sprawdzi się lanca do oprysku punktowego. Indywidualną kwestią jest dostosowanie konkretnego modelu. Możemy zdecydować się na krótkie lance lub przedłużone (o stałych wielkościach) czy teleskopowe, umożliwiające regulację długości.

    Inną ważną kwestią, zwłaszcza przy myciu ciśnieniowym, jest wytrzymałość na napór cieczy. Niektóre lance opryskujące wykazują dużą odporność na wysokie ciśnienie (nawet do niemal 300 barów) oraz temperatury (do 150 stopni). Są też takie, które stosuje się przy maksymalnym ciśnieniu 10 barów albo takie, które nie nadają się do skrajnych temperatur, bo ich zakres sięga „jedynie” ok. 90 stopni.

    Należy dokładnie zapoznać się z poszczególnymi modelami, aby nie zainwestować w lance do oprysku, które nie dość, że nie spełnią oczekiwań to jeszcze mogą nie wytrzymać prac, które zamierzamy wykonać.

    Warto dodać, że lance teejet zaopatrzone są w wytrzymałe obudowy, często z wykorzystaniem nylonu, korpusy z najlepszych stopów aluminium, kute mosiężne korpusy zaworów i wytrzymałe uszczelki. Lance wydłużające zasięg oprysku dodatkowo posiadają trzpień zaworu przechodzący przez całą długość lancy, aby zabezpieczyć ją przed nieszczelnością.

    Rodzaje lanc do opryskiwaczy

    Tak jak to zostało już wspomniane, istnieje wiele rodzajów i kategorii lanc do opryskiwaczy. Stosując zabiegi z wykorzystaniem opryskiwacza, jedna osoba będzie dysponowała dużym obszarem, a inna niewielkim, nieraz istnieje potrzeba sięgnięcia wysoko, a nieraz opryskiwany krzew znajduje się na wysokości naszych kolan. To znacząco wpływa na możliwości pracy, a także generuje zróżnicowane problemy podczas zabiegu.

    Lance teleskopowe i przedłużające do opryskiwaczy

    Rynek oferuje lance teleskopowe do opryskiwaczy, które podobnie jak stosowane w wielu innych branżach wysięgniki, umożliwiają wydłużanie lub skracanie kija – w zależności od potrzeb w danym momencie. Z kolei lance przedłużające występują w kilku standardowych wymiarach:

    • Lance do opryskiwacza 10 metrów,
    • Lance do opryskiwacza 12 metrów,
    • Lance do opryskiwacza 15 metrów,
    • Lance do opryskiwacza 18 metrów,
    • Lance do opryskiwacza 21 metrów,

    Jak więc widzimy rozpiętość dostępnych wymiarów jest spora, ale to nie wszystko jeśli chodzi o ważne kwestie – istotne przy zakupie lancy.

    Istotne jest też to, że za pomocą opryskiwacza rozpyla się różnego rodzaju substancje – zarówno nawozy i preparaty biologiczne jak i środki ochrony roślin. Stąd każdy element opryskiwacza, również lance, powinien być wykonany z tworzyw wytrzymałych i odpornych na środki chemiczne.

    Materiał, z którego wykonana jest lanca do oprysku, podobnie jak inne parametry techniczne czy pojemność opryskiwacza, mają wpływ na cenę. Dlatego tak istotne jest, aby dobrać lance optymalnie do potrzeb.

    Lance do opryskiwaczy – sposób pracy

    Jeśli zamierzamy wykorzystywać opryskiwacz do prac typowo ogrodniczych, powinny zainteresować nas trzy rodzaje lanc:

    1. lance do opryskiwaczy ręcznych
    2. lance naramienne
    3. lance do opryskiwaczy plecakowych

    Rzadko, ale jednak, wykorzystuje się w ogrodnictwie lance do opryskiwaczy wózkowych i akumulatorowych. Z kolei w przypadku oprysku dużej powierzchni – głównie pól uprawnych – rynek zapewnia lance do opryskiwacza polowego i lance do opryskiwaczy ciągnikowych.

    Lance do opryskiwaczy ręcznych

    Prawdopodobnie najprostsze dostępne urządzenie służące do opryskiwania głównie drzew, krzewów i kwiatów. Opryskiwacze ręczne występują w dwóch wersjach – ciśnieniowej i pulsacyjnej. Pierwsza posiada pompę pozwalającą wygenerować ciśnienie w zbiorniku, druga działanie opiera na ręcznym użyciu dźwigni.

    Lance do opryskiwaczy ciśnieniowych są zazwyczaj w stanie wytrzymać dosyć spory napór cieczy, dzięki czemu możemy być spokojni zarówno o komfort pracy jak i stan samej lancy. Ze względu na niewielką budowę sprzęt najlepiej sprawdza się w niewielkich ogrodach, ale też na tarasach i balkonach. Ewentualnie może posłużyć do oprysku pojedynczego krzewu zaatakowanego przez szkodniki.

    Lance do opryskiwaczy naramiennych

    Tego typu opryskiwacz zakłada się na ramię i w ten sposób przenosi. Powietrze jest wytłaczane ze zbiornika na skutek przytrzymywania przez operatora pompy. Tutaj lance są dłuższe niż w przypadku opryskiwacza ręcznego, a ciecz przedostaje się przez dysze zamontowane na końcu lanc. Dzięki długości lancy, oprysk ma większy zasięg.

    Lance do opryskiwaczy plecakowych

    Opryskiwacz – tak jak wskazuje na to jego nazwa – zakłada się na plecy, ale jego wygląd i działanie przypomina opryskiwacz naramienny. W związku z tym również lanca jest podobna i umożliwia oprysk z większych odległości oraz o większym zasięgu.

    Lance do opryskiwaczy wózkowych i akumulatorowych

    Jak łatwo się domyślić pierwszy z nich różni się od poprzednich tym, że nie trzeba go nosić. Drugi dodatkowo wyposażony jest w akumulator, co nie wymaga od operatora ręcznego pompowania. Tego rodzaju opryskiwacze także mają zamontowane specjalne, przedłużone lance umożliwiające oprysk o sporym zasięgu i sprawdzają się znakomicie w większych ogrodach. Zastosowanie specjalistycznych, przedłużających lanc oraz lanc teleskopowych do opryskiwaczy, pozwala sięgać do trudno dostępnych miejsc takich gałęzie wyższych drzew.

    Konserwacja lanc do opryskiwaczy

    Lance, jak każdy element opryskiwacza trzeba regularnie konserwować, jeśli zależy nam na ich długiej i efektywnej pracy. Zawsze przed pierwszym użyciem nowej lancy warto opłukać ją wodą. Utrzymanie czystości jest tutaj bardzo istotne, stąd zaleca się także mycie lancy czystą wodą po każdym użyciu.

    Pamiętajmy, że rozpylane substancje zazwyczaj są szkodliwe dla otoczenia i nie powinny mieć kontaktu z powierzchniami czy obiektami, do których nie są przeznaczone. Nawet wielokrotne oczyszczenie lancy nie gwarantuje usunięcia kilkukrotnie czy wielokrotnie stosowanego płynu, stąd lepiej jej używać zawsze do jednego typu zabiegu z użyciem danej substancji. Ponadto po zakończeniu sezonu cały opryskiwacz należy poddać dokładnej konserwacji oraz przechowywać w suchym, ciepłym miejscu, z dala od produktów spożywczych.