Blog

Kategoria: Wszystkie

Hodowla zwierząt
Żywienie bydła
19.09.2023 R.
Jakie znaczenie ma kwaśny węglan sodu w żywieniu bydła?
W artykule przedstawimy znaczenie kwaśnego węglanu sodu w żywieniu zwierząt hodowlanych. Poruszymy temat jego roli w procesie trawienia, zalet stosowania, dawkowania, form dostępnych na rynku oraz wpływu na regulację pH w przewodzie pokarmowym zwierząt.
Hodowla zwierząt
18.09.2023 R.
Jak zacząć hodowlę bydła mięsnego?
W ostatnich latach hodowla bydła mięsnego zyskuje na popularności, a zapotrzebowanie na mięso bydlęce stale rośnie. W artykule przedstawimy kluczowe aspekty związane z hodowlą bydła, aby ułatwić potencjalnym hodowcom podjęcie decyzji o rozpoczęciu działalności w tym ...
Porady
31.08.2023 R.
Czym zamiatać kostkę brukową?
Kostka brukowa to jeden z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych w aranżacji przydomowej przestrzeni. Stanowi eleganckie i trwałe rozwiązanie dla podjazdów, ścieżek i tarasów.
Porady
28.08.2023 R.
Fungicydy – Czym są i co zwalczają?
Rola fungicydów w ochronie roślin jest nieoceniona. Istotne jest zrozumienie, czym są fungicydy, jak działają i co zwalczają, aby skutecznie wykorzystać te kluczowe środki ochrony roślin.
Opryski
14.07.2023 R.
Zboża jare – Kiedy pryskać na chwasty?
Zboża jare, takie jak jęczmień jary czy pszenica jara, są często podatne na infestację chwastami, które mogą znacząco zredukować plon i pogorszyć jego jakość.
Opryski
14.07.2023 R.
Oprysk z drożdży – Jak zrobić i kiedy stosować?
Ogród jest miejscem, które wymaga regularnej pielęgnacji roślin, ale nie zawsze chcemy korzystać z chemicznych środków ochrony roślin. Wiele osób poszukuje ekologicznych rozwiązań, które będą bezpieczne dla środowiska, a jednocześnie skuteczne.
Porady
14.07.2023 R.
Gnojowica w rolnictwie ekologicznym – jak wpływa na jakość upraw?
Celem tego artykułu jest zapoznanie czytelnika z rolą gnojowicy w rolnictwie ekologicznym, z jej wpływem na jakość upraw i korzyściami wynikającymi z jej stosowania.
Porady
14.07.2023 R.
Owijanie bel sianokiszonki – Jak owijać i jaką folię stosować?
Celem niniejszego artykułu jest przedstawienie zasad i technik związanych z owijaniem bel sianokiszonki. Omówimy kroki procesu i porady dotyczące wyboru odpowiedniej folii, a także znaczenie prawidłowego owijania dla jakości przechowywanej paszy.
Porady
14.07.2023 R.
Obornik koński – Jakie ma właściwości jak go stosować?
Celem tego artykułu jest przybliżenie tematu obornika końskiego jako naturalnego nawozu o bogatym składzie i wielu zastosowaniach.
Porady
14.07.2023 R.
Zboża jare – gatunki i odmiany: Które wybrać i co warto wiedzieć o uprawie zbóż jarych?
Zboża jare to grupa roślin uprawnych, które są wysiewane wiosną i zbierane późnym latem lub wczesną jesienią.
Porady
14.07.2023 R.
Żyto hybrydowe – Co to jest i jak je uprawiać?
Niniejszy artykuł ma na celu przybliżenie tematu żyta hybrydowego, jego różnic względem żyta z odmian populacyjnych oraz przedstawienie podstawowych zasad uprawy tego zboża.
Porady
11.07.2023 R.
Jakie naturalne nawozy można stosować w rolnictwie ekologicznym?
Celem tego artykułu jest przedstawienie różnorodności nawozów naturalnych, które można stosować w rolnictwie ekologicznym.
left-logo

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Skontaktuj się z nami.
Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.
Zadzwoń do nas
Napisz e-mail

    Wypełnij formularz