Blog

Kategoria: Wszystkie

Porady
31.01.2024 R.
Chowacz czterozębny – Czym jest i jak go zwalczać?
Chowacz czterozębny (Ceutorhynchus quadridens) to szkodnik, który zasługuje na szczególną uwagę, zwłaszcza w uprawie rzepaku ozimego
Żywienie bydła
24.01.2024 R.
Pasze objętościowe – Jakie są rodzaje?
Pasze objętościowe są kluczowym składnikiem w żywieniu bydła i innych przeżuwaczy. Zrozumienie ich rodzajów i znaczenia jest kluczowe dla efektywnego i zdrowego żywienia zwierząt.
Porady
24.01.2024 R.
Zgnilizna twardzikowa – Co to jest i jak skutecznie zwalczać?
Zgnilizna twardzikowa (Sclerotinia sclerotiorum) to powszechne i niebezpieczne zagrożenie dla wielu gatunków roślin uprawnych. Ta choroba jest źródłem infekcji dla wielu gatunków roślin, prowadząc do znacznych strat w plonach.
Żywienie bydła
23.01.2024 R.
Pasze treściwe – Poznaj rodzaje i wartości odżywcze pasz treściwych
Żywienie zwierząt gospodarskich jest kluczowym elementem ich hodowli. Pasze treściwe odgrywają w tym procesie istotną rolę, dostarczając skoncentrowane składniki odżywcze, niezbędne do prawidłowego rozwoju i zdrowia gatunków zwierząt gospodarskich.
Porady
23.01.2024 R.
Jak wybrać najlepszą zamiatarkę do kostki brukowej?
Jednym z najważniejszych aspektów utrzymania kostki brukowej w dobrym stanie jest regularne czyszczenie. Pomocne w tym może okazać się posiadanie odpowiedniej zamiatarki do kostki.
Opryski
22.01.2024 R.
Oprysk na liść flagowy – Jak go wykonać i jakie środki stosować?
Liść flagowy, czyli ostatni, najwyżej położony liść na źdźble zbóż, odgrywa kluczową rolę w procesie fotosyntezy, a tym samym w budowie plonu. Właśnie dlatego tak ważne jest zapewnienie mu odpowiedniej ochrony, szczególnie w okresie intensywnego rozwoju roślin.
Porady
22.01.2024 R.
Jak usunąć mech i chwasty z kostki brukowej?
Kostka brukowa to popularny wybór dla wielu osób, które chcą utworzyć trwałe i estetyczne powierzchnie w swoim otoczeniu. Jednak, jak każda nawierzchnia kamienna, kostka brukowa jest narażona na działanie czynników zewnętrznych, które mogą prowadzić do rozwoju mchu, ...
Porady
22.01.2024 R.
Słoma jako nawóz – Alternatywne źródło użyźniania gleby
Nawożenie gleby jest kluczowe dla zdrowia i plonów roślin. Od dawna rolnicy poszukują alternatywnych metod nawożenia, które są zarówno skuteczne, jak i przyjazne dla środowiska.
Porady
14.11.2023 R.
Obornik koński – Jakie ma właściwości jak go stosować?
Celem tego artykułu jest przybliżenie tematu obornika końskiego jako naturalnego nawozu o bogatym składzie i wielu zastosowaniach.
Porady
23.10.2023 R.
Hodowla krów mlecznych – Poradnik
Poszukujesz informacji na temat hodowli krów mlecznych? W niniejszym poradniku wyjaśnimy najważniejsze kwestie dotyczące opłacalności, wymagań hodowlanych i żywienia zwierząt gospodarskich. Przedstawimy także popularne rasy bydła mlecznego w Polsce.
Opryski
22.10.2023 R.
ISOBUS – co to jest i jakie pełni funkcje w rolnictwie?
Współczesne rolnictwo to nie tylko praca na polu, ale także zaawansowane technologie i rozwój innowacji. Jednym z takich rozwiązań jest ISOBUS, który znacznie ułatwia pracę rolników i umożliwia lepsze zarządzanie maszynami rolniczymi.
Hodowla zwierząt
Żywienie bydła
19.09.2023 R.
Jakie znaczenie ma kwaśny węglan sodu w żywieniu bydła?
W artykule przedstawimy znaczenie kwaśnego węglanu sodu w żywieniu zwierząt hodowlanych. Poruszymy temat jego roli w procesie trawienia, zalet stosowania, dawkowania, form dostępnych na rynku oraz wpływu na regulację pH w przewodzie pokarmowym zwierząt.
left-logo

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Skontaktuj się z nami.
Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.
Zadzwoń do nas
Napisz e-mail

    Wypełnij formularz