Fliz do Słomy – BÖCK Top-Vlies

Przechowywane na polach bele słomy wymagają zabezpieczenia przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Odpowiednia do tego będzie agrowłóknina typu FLIZ.

Fliz do słomy jako wodoodporny i oddychający materiał chroni bele przed deszczem oraz grzybami i pleśnią. To wyjątkowo ważne w naszej strefie klimatycznej, gdzie wahania temperatur mogą negatywnie wpłynąć na stan i jakość słomy – głównie tej przechowywanej na świeżym powietrzu

Zapytaj o ofertę

Zaletą flizu do stogów jest fakt, że przepuszcza powietrze zapewniając dobry poziom wentylacji. W ten sposób producent przeciwdziała pojawianiu się pleśni. Taka agrowłóknina do okrywania słomy jest również odporna na promienie słoneczne, co  w efekcie podnosi poziom użyteczności nawet do 7 lat.  Odpowiednio zamontowany materiał ciasno przylega do bel siana, nie jest podatny na wiatr, dzięki czemu nie pruje się tak łatwo jak zwyczajne folie i plandeki.  Pracę przy belach ułatwia to, że woda deszczowa nie wsiąka, a spływa po materiale. Bele zabezpieczone flizem do słomy zachowują pierwotną jakość przez bardzo długi czas. Po upływie roku dalej są suche i świeże.

Fliz do stogów sprawdza się również w przypadku konieczności okrycia buraków przed ich odbiorem, a także wtedy, gdy chcemy je podsuszyć po zbiorze. Również zrębki drzewne i porąbane drzewo skutecznie ochronimy przed wilgocią poprzez okrycie tą agrowłókniną.

Mocowanie Flizu

Mocowanie flizu do słomy jest niezwykle łatwe,a przy tym kluczowe. Prawidłowe okrycie wpływa na jakość zabezpieczenia. Fliz z jednej strony jest gładki – od zewnątrz. Wewnętrzna, przylegająca do siana strona jest szorstka. Należy zwrócić na to uwagę podczas okrywania. Agrowłókninę do stogów montuje się na kilka sposobów – z użyciem szpil do bel albo do podłoża, a także sznurami obciążanymi po bokach bel. Można wbić szpile w glebę lub owinąć całość od góry odpowiednio obciążonymi sznurami. Inną opcją jest dociśnięcie materiału do bel.

fliz do słomy BÖCK Top-Vlies

ROZMIARY

Agrowłóknina do przykrywania stogów w kolorze zielonym, 130g/m2 występuje w kilku rozmiarach:

  • 10,40×12,50m
  • 10,40×25,00m
  • 15,60×12,50m
  • 15,60×25,00m

Zapytaj o ofertę