OFERTA

Fliz do Słomy – BÖCK Top-Vlies

Zabezpieczenia przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi
Przepuszcza powietrze zapewniając dobry poziom wentylacji
Przeciwdziała pojawianiu się pleśni

Przechowywane na polach bele słomy wymagają zabezpieczenia przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Odpowiednia do tego będzie agrowłóknina typu FLIZ.

Fliz do słomy jako wodoodporny i oddychający materiał chroni bele przed deszczem oraz grzybami i pleśnią. To wyjątkowo ważne w naszej strefie klimatycznej, gdzie wahania temperatur mogą negatywnie wpłynąć na stan i jakość słomy – głównie tej przechowywanej na świeżym powietrzu.

Zapytaj o ofertę

Zaletą flizu do stogów jest fakt, że przepuszcza powietrze zapewniając dobry poziom wentylacji. W ten sposób producent przeciwdziała pojawianiu się pleśni. Taka agrowłóknina do okrywania słomy jest również odporna na promienie słoneczne, co w efekcie podnosi poziom użyteczności nawet do 7 lat. Odpowiednio zamontowany materiał ciasno przylega do bel siana, nie jest podatny na wiatr, dzięki czemu nie pruje się tak łatwo jak zwyczajne folie i plandeki. Pracę przy belach ułatwia to, że woda deszczowa nie wsiąka, a spływa po materiale. Bele zabezpieczone flizem do słomy zachowują pierwotną jakość przez bardzo długi czas. Po upływie roku dalej są suche i świeże.

Fliz do stogów sprawdza się również w przypadku konieczności okrycia buraków przed ich odbiorem, a także wtedy, gdy chcemy je podsuszyć po zbiorze. Również zrębki drzewne i porąbane drzewo skutecznie ochronimy przed wilgocią poprzez okrycie tą agrowłókniną.

Mocowanie Flizu

Mocowanie flizu do słomy jest niezwykle łatwe,a przy tym kluczowe. Prawidłowe okrycie wpływa na jakość zabezpieczenia. Fliz z jednej strony jest gładki – od zewnątrz. Wewnętrzna, przylegająca do siana strona jest szorstka. Należy zwrócić na to uwagę podczas okrywania. Agrowłókninę do stogów montuje się na kilka sposobów – z użyciem szpil do bel albo do podłoża, a także sznurami obciążanymi po bokach bel. Można wbić szpile w glebę lub owinąć całość od góry odpowiednio obciążonymi sznurami. Inną opcją jest dociśnięcie materiału do bel.

left-logo

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Skontaktuj się z nami.
Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.
Zadzwoń do nas
Napisz e-mail

    Wypełnij formularz