Części do opryskiwaczy

W rolnictwie opartym na mechanizacji i zastosowaniu specjalistycznych urządzeń ważną kwestią jest, aby maszyny były sprawne, a w przypadku awarii – aby możliwe było jak najszybsze jej usunięcie. Często najważniejszą rolę odgrywa dostępność do części do opryskiwaczy.

Szybki zakup uszkodzonych elementów czy podzespołów pozwala przyśpieszyć czas naprawy. Dlatego też w naszym sklepie oferujemy szeroki asortyment części do opryskiwaczy. W ofercie znajdują się zarówno pompy, jak też dysze TeeJet różnego typu oraz odpowiednie filtry. W przypadku awarii możliwe jest zakupienie wszelkich niezbędnych części w jednym miejscu! W sklepie internetowym posiadamy także uszczelniacze, papierki lakmusowe, adaptery czy kołpaki.

W naszym sklepie istnieje możliwość zakupu całej, kompletnej pompy, jak też poszczególnych części, począwszy od zbiornika oleju, głowicy, zaworków czy membran powietrza. Dostępne są także części, jak kolanka oraz nakrętki. Wybierając podzespoły należy pamiętać, aby części do opryskiwaczy rolniczych były dopasowane do posiadanego modelu urządzenia.

Opryskiwacz rolniczy – jak działa?

Opryskiwacz jest urządzeniem rolniczym wykorzystywanym do opryskiwania roślin. W zależności od sposobu zastosowania wyróżnić można urządzenia stosowane do ochrony chemicznej roślin w polu, a także opryskiwacze sadownicze, służące do ochrony krzewów i drzew owocowych.

Budowa urządzenia nie jest skomplikowana. Opryskiwacze rolnicze składają się ze zbiornika, w którym znajduje się odpowiednia mieszanka chemiczna, tzw. ciecz robocza. Ponadto w skład urządzenia wchodzi również pompa oraz rozpylacz, lub cały zestaw rozpylaczy. Aby możliwe było skuteczne chronienie roślin wszystkie elementy muszą być sprawne.

Do czego służy opryskiwacz rolniczy?

Obecnie wykorzystywane są różne rodzaje opryskiwaczy: samojezdne, polowe zawieszane i zaczepiane, ULV, sadownicze i ogrodnicze, a także urządzenia specjalistyczne. W rolnictwie opryskiwacze pozwalają skutecznie zabezpieczać rośliny uprawne. W zależności od zastosowanych środków ochrony, rośliny są chronione przed wzrostem chwastów, przed owadami lub pasożytami, a także grzybami, których obecność może zniszczyć uprawy lub zniwelować wielkość zbiorów.

Opryskiwacze pozwalają również na nawożenie, wykorzystując w tym celu nawozy ciekłe. Dostarczenie roślinom nawozów w takiej postaci powoduje dużo lepsze wchłanianie nawozu, co jest rozwiązaniem korzystnym, zwiększającym skuteczność działania.

Masz wątpliwości? Skontaktuj się z nami

Poszukując części do opryskiwacza można skorzystać z opcji kontaktu z nami. Korzystając z formularza dostępnego w zakładce kontakt można wysłać wiadomość e-mail z pytaniem. Nasi pracownicy na bieżąco odpowiadają na pytania Klientów. Bezpośredni adres e-mail dostępny jest także na stronie naszego sklepu.