OFERTA

Bębnowy rozrzutnik silosowy Silo Fox Koloss

Dla ciągników o mocy 140 KM i większej
Średnica bębna: 1480 mm
Dostępny jako model tylny lub przedni i tylny
Bębnowy rozrzutnik silosowy Silo Fox Koloss

Materiały do pobrania

Profesjonalny model dla usługodawców rolnych i dużych gospodarstw.

Coraz większe i bardziej komfortowe ciągniki mają również coraz większe wymagania dotyczące wydajności. Technologia, która wymaga nowych wymiarów w przetwarzaniu kiszonki, jest często stosowana, szczególnie w przypadku dużych gospodarstw mlecznych, usługodawców rolnych lub biogazowni. Dzięki Silo Fox KOLOSS można kontrolować jakość paszy, nawet przy bardzo dużych ilościach rozładunku. W tym profesjonalnym modelu zarówno wymiary maszyny, jak i komfortowe wyposażenie podstawowe są dostosowane do nowoczesnych warunków ramowych w inżynierii rolniczej. Wszystkie modele są dostępne jako jednostki montowane z tyłu lub modele przednie i tylne z biegiem wstecznym.

Zapytaj o ofertę

Akcesoria

  1. Hydrauliczne urządzenie obrotowe

Dzięki hydraulicznemu urządzeniu obrotowemu pasza jest równomiernie rozprowadzana aż do ostatniego rogu silosu bunkrowego. Optymalnie dobrany punkt obrotu w pobliżu trzypunktowego mocowania nie tylko umożliwia duże przesunięcie boczne, ale także pozwala na wyjątkowo łatwe odchylenie rozdzielacza od ściany silosu.

Dwa siłowniki obrotowe
W przypadku modelu Silo Fox KOLOSS urządzenie obrotowe jest wyposażone w dwa siłowniki, a blokada zapobiega niezamierzonemu obróceniu urządzenia, a tym samym zwiększa bezpieczeństwo, np. podczas jazdy po drodze.

  1. Wytrzymały silnik olejowy zamiast napędu WOM

W przypadku korzystania z rozrzutnika kiszonki na ładowarkach kołowych lub teleskopowych, dostępny jest fabrycznie zainstalowany wytrzymały silnik olejowy jako alternatywa dla klasycznego napędu WOM. Do napędzania silnika hydraulicznego w modelu Silo Fox KOLOSS wymagana jest minimalna wydajność ok. 140 l/min.

  1. Ważne podczas jazdy: System oświetlenia

Aby zapewnić bezpieczeństwo na drodze, opcjonalny system oświetlenia ulicznego LED jest już zintegrowany z listwą bezpieczeństwa modelu Silo Fox KOLOSS. To wyposażenie jest szczególnie przydatne w przypadku międzyzakładowego użytkowania rozrzutnika kiszonki. Kierowca pojazdu jest zawsze odpowiedzialny za przestrzeganie odpowiednich przepisów ruchu drogowego.

Ważne dla wykonawców:

Od nowej serii modeli rozdzielaczy SILO FOX, MAMMUT oferuje szczególnie przydatną funkcję dla wykonawców. Od teraz możliwe jest szybkie i łatwe mocowanie i odłączanie systemu oświetlenia drogowego za pomocą uchwytów magnetycznych, dzięki czemu czas wymiany rozrzutnika kiszonki jest skutecznie skrócony. Dla kierowców oznacza to większy komfort pracy i szybszą gotowość do pracy w silosie. Niezbędny zestaw płyt deflektora jest już standardowo dołączony do rozrzutnika kiszonki KOLOSS.

  1. Jednostronny szerokokątny wał WOM

We wszystkich modelach z serii Silo Fox, zwykły wałek WOM jest wystarczający w większości przypadków, ponieważ punkt obrotu znajduje się blisko trzypunktowego układu zawieszenia. Jednostronny szerokokątny wałek WOM może być czasami wymagany w ciągnikach z wysokimi punktami mocowania lub jeśli rozrzutnik kiszonki jest gwałtownie podnoszony, gdy wałek WOM jest włączony. Można go zamówić jako akcesorium do Silo Fox KOLOSS.

left-logo

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Skontaktuj się z nami.
Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.
Zadzwoń do nas
Napisz e-mail

    Wypełnij formularz