OFERTA

Betoniarka TURBO MIX STANDARD

Duża różnorodność modeli
Elastyczne zastosowanie w domu i na podwórku
3 lata gwarancji na sprzęt
Betoniarka TURBO MIX STANDARD

Betoniarka do wszechstronnego i mobilnego zastosowania w gospodarstwie rolnym

Standardowa betoniarka kubełkowa TURBO MIX jest bardzo popularna ze względu na różnorodność modeli i łatwość obsługi, a także tysiące zastosowań na całym świecie. Asortyment obejmuje od 240 litrów do 1200 litrów betonu użytkowego i od 950 mm do 2000 mm średnicy bębna. Dzięki temu TURBO MIX może być używany zarówno z małymi ciągnikami, jak i większymi pojazdami transportowymi, w zależności od typu i wymagań. Dzięki standardowemu trzypunktowemu układowi zawieszenia, w tym łańcuchowi, a także otwieraczowi worka i osłonie ciągnika, betoniarka ciągnikowa jest zawsze gotowa do spontanicznego użycia. Szeroka gama akcesoriów i wariantów napędu umożliwia również dostosowanie TURBO MIX do indywidualnych wymagań.

Modele

 1. TM 95

Betoniarka TM 95 to podstawowy model z serii TURBO MIX. Moc ciągnika wynosząca 20 KM jest do tego wystarczająca. Przy średnicy bębna wynoszącej 950 mm, urządzenie oferuje miejsce na około 240 litrów betonu pomimo swojej kompaktowej konstrukcji, dzięki czemu idealnie nadaje się również do małych i precyzyjnych mieszanek.

 1. TM 125

TM 125, o średnicy bębna 1250 mm, ma użyteczną pojemność ok. 500 litrów i jest bardzo popularna w połączeniu z małymi i średnimi pojazdami transportowymi ze względu na niską masę własną. Do jednoczesnego mieszania i transportu, minimalna moc 50 KM jest już w tym przypadku całkowicie wystarczająca.

 1. TM 150

Bestseller: Z pojemnością użytkową 750 litrów i średnicą bębna 1500 mm, TM 150 jest jedną z najlepiej sprzedających się betoniarek MAMMUT. Mieszalniki tego typu o mocy od 80 KM wzwyż doskonale mieszają beton w trybie trzypunktowym, a następnie zabierają gotową mieszankę bezpośrednio na plac budowy.

 1. TM 180

Drugi co do wielkości typ w serii TURBO MIX ma średnicę bębna 1800 mm i możliwą użyteczną objętość betonu 1000 litrów. Obrotowa rynna zsypowa jest również standardem w tym modelu, zapewniając komfort pracy i dokładność podczas rozładunku. Pojazd ciągnący powinien mieć co najmniej 100 KM, aby zapewnić idealną pracę mieszarki, a także aby poradzić sobie z ciężarem mieszarki w trzypunktowym układzie zawieszenia.

 1. TM 200

Dzięki średnicy bębna wynoszącej 2000 mm, TM 200 jest profesjonalnym modelem wśród betoniarek MAMMUT. Pojemność użytkowa wynosząca 1200 litrów betonu umożliwia łatwe mieszanie dużych ilości w bardzo krótkim czasie. Wyposażona w trzy otwory, w tym obrotowe rynny wyładowcze, TM 200 oferuje elastyczne użytkowanie z maksymalną wydajnością. Do optymalnego działania betoniarki wymagana jest minimalna moc 120 KM.

Zapytaj o ofertę

Akcesoria

 1. Wał napędowy

Szeroka gama wałów przegubowych jest dostępna jako akcesoria do mieszalników TURBO MIX. Wał przegubowo-teleskopowy w rozmiarze III jest idealnie dopasowany do modeli TM 95 do TM 150, a dla modeli TM 180 i TM 200 dostępny jest wał w rozmiarze IV. Oznacza to, że mikser może być bardzo łatwo używany z pasującym wałem przegubowym w trójpunkcie.

 1. Przedłużenie zsypu

Obrotowa o 180 stopni rynna zsypowa jest standardowym wyposażeniem modeli TM 125 i nowszych. Aby jeszcze bardziej ułatwić wyładunek zmieszanego betonu, opcjonalne przedłużenie rynny można po prostu zaczepić na istniejącej rynnie wyładowczej – zwiększając nie tylko dokładność, ale także komfort pracy podczas wyładunku. Opcja ta jest dostępna dla modeli betoniarek od TM 125 do TM 200.

 1. Skrobak do ścian bocznych

To akcesorium służy do optymalnego czyszczenia ścian bocznych podczas mieszania betonu o konsystencji ziemisto-wilgotnej. Skrobak do ścian bocznych jest montowany bezpośrednio na misie mieszającej i jest wykonany ze specjalnej stali sprężynowej, podobnie jak zęby sprężynowe na misie mieszającej.

 1. Silnik elektryczny

Zamiast standardowego napędu WOM, betoniarki standardowe TM 125 do TM 200 są również dostępne opcjonalnie z silnikiem elektrycznym. Do prawidłowego działania silnika wymagane jest połączenie 32 A. W celu zapewnienia bezpiecznego transportu mieszarki z napędem elektrycznym, w zakres dostawy wchodzi wkładka do wózka widłowego.

 1. Napęd hydrauliczny

Opcjonalny napęd olejowy jest dostępny w dwóch różnych rozmiarach i umożliwia obsługę mieszarki standardowej z placu, ładowarki kołowej lub teleskopowej. W celu zapewnienia bezpiecznego transportu mieszarki z napędem hydraulicznym, w zakres dostawy wchodzi wkładka do wózka widłowego.

 1. Wyposażenie do wysiewu

Opcjonalne wyposażenie do wysiewu składa się z dodatkowych listew zgarniających, które są montowane bezpośrednio na misie mieszającej. Dzięki dużym listwom zgarniającym nawet drobnoziarniste nasiona są mieszane jeszcze lepiej i bardziej równomiernie. To akcesorium sprawia, że mieszalniki MAMMUT są jeszcze bardziej wszechstronne.

 1. Przystawka do materiałów lekkich

W przypadku zaprawiania nasion korzystna jest większa objętość – w tym celu wystarczy zamontować przystawkę do materiałów lekkich na obręczy bębna betoniarki standardowej, zwiększając w ten sposób objętość użytkową dla mieszanek materiałów lekkich.

 1. Hydrauliczne otwieranie popychacza

Mechaniczne otwory wylotowe należą do podstawowego wyposażenia wszystkich modeli TURBO MIX. Aby umożliwić wygodną obsługę popychacza z ciągnika, opcjonalnie dostępne jest hydrauliczne sterowanie wylotem. To dodatkowo upraszcza betonowanie i znacznie zwiększa komfort pracy podczas mieszania.

 1. Wspornik

To akcesorium służy jako pomoc podczas napełniania za pomocą mechanicznego ładowacza czołowego. Łyżkę ładowarki można podeprzeć na wsporniku bez uszkadzania betoniarki.

 1. Lej zasypowy

Lej zasypowy służy do zwiększenia szerokości zasypu w przypadku większych łyżek załadowczych. Zapewnia to, że składniki mieszanki niezawodnie trafiają do leja – nawet jeśli łyżka ładowarki czołowej jest szersza niż średnica bębna betoniarki.

 1. Podwozie ciągnika

Betoniarka standard  może być również zamontowana na własnej osi, jeśli ciągnik nie ma odpowiedniej siły podnoszenia. Betoniarka jest łatwo mocowana do pojazdu nośnego za pomocą ucha holowniczego. Nawet jeśli niezbędna masa własna lub moc ciągnika nie jest wystarczająca, zapewniona jest mobilna operacja mieszania.

left-logo

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Skontaktuj się z nami.
Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.
Zadzwoń do nas
Napisz e-mail

  Wypełnij formularz