Wozy paszowe PROFI MIX
OFERTA

Wozy paszowe PROFI MIX

Równomierne pobieranie paszy
Prawidłowy proces trawienia zwierząt
Elastyczność zastosowania
Zmniejszenie nakładu pracy
Właściwa mieszanka paszowa to klucz do sukcesu.
Koncepcja całkowitej wymieszanej dawki pokarmowej ugruntowała się w ostatnich latach. Rosnące wymagania dotyczące wydajności gospodarstw indywidualnych wymagają również nowych koncepcji w zakresie hodowli i żywienia zwierząt. Przygotowanie paszy w wozach paszowych sprawdziło się nie tylko w wysokowydajnym tuczu i chowie bydła mlecznego. Stałe dostarczanie paszy przynosi również znaczne korzyści w odchowie cieląt. Jednak do tej pory odciążenie dzięki technologii mieszania pasz było zarezerwowane tylko dla większych zakładów. Dzięki indywidualnym rozwiązaniom w kompaktowym mieszalniku pasz PROFI MIX, firma MAMMUT stworzyła elastyczne rozwiązanie dla całkowicie wymieszanych racji dla małych i średnich gospodarstw.
Masz pytania dotyczące
naszej oferty?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Zmienna wielkość zbiornika mieszającego

Jako nową opcję dodatkową MAMMUT oferuje metalowe mocowanie, które można w dowolnym momencie doposażyć w celu zwiększenia wysokości bębna. Objętość mieszalnika pasz wzrasta z 4,5 m³ do 5,5 m³. Oznacza to dużą elastyczność, ponieważ mieszalnik paszy można idealnie dostosować, jeśli kiedykolwiek zwiększy się dawka mieszania lub liczba zwierząt. W ten sposób istniejąca technologia jest optymalnie wykorzystywana, a nowy zakup sprytnie oszczędza dodatkowe koszty.

Wydajne karmienie dzięki pomysłowej technologii

Niezależnie od tego, czy chodzi o produkcję mleka, hodowlę byków czy cieląt – jakość paszy i spożycie paszy mają do odegrania dużą rolę w każdym obszarze. Wiele gospodarstw intensywnie pracuje nad pomysłową koncepcją paszy, recepturą rotacji mieszanki i doborem poszczególnych składników. Ta praca przynosi korzyści nie tylko inwentarzowi żywemu, ale także w dłuższej perspektywie zapewnia poprawę efektywności kosztowej dzięki odpowiednio wyższym dziennym wskaźnikom wzrostu i wydajności mlecznej. Klucz do uzyskania smacznej dawki pokarmowej zależy częściowo od składu, ale także od stałej jakości mieszanki z mieszalnika pasz. W tym przypadku rozdrabnianie i oddzielanie włókien paszy musi mieć korzystny wpływ na proces mieszania.
left-logo

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Skontaktuj się z nami.
Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.
Zadzwoń do nas
Napisz e-mail

    Wypełnij formularz