OFERTA

Wycinak szczękowy SILO CAT XL

Nadaje się również do okrągłych bel
Idealny do dużych ładowarek kołowych lub do montażu z tyłu
Objętości od 2,52 do 3,13 m³
Wycinak szczękowy SILO CAT XL

Materiały do pobrania

Model Profi do dużych ładowarek kołowych i dużych ilości urobku

Największy typ z serii SILO CAT umożliwia szybkie, ale dokładne usuwanie ogromnych ilości kiszonki na dużych pojazdach transportowych. Z wysokością otwarcia 1,30 m i objętością bloków do 3,13 m³ ta gama modeli dla profesjonalnych gospodarstw nie pozostawia żadnych życzeń bez odpowiedzi. SILO CAT XL może również bez wysiłku rozłupywać okrągłe bele.

Zapytaj o ofertę

Akcesoria

  1. Uniwersalne opcje mocowania

Z SILO CAT dostępna jest niezwykle szeroka gama opcji osprzętu (tył ciągnika z lub bez osprzętu do podnoszenia, ładowacze czołowe, ładowarki rolnicze, ładowarki kołowe i ładowarki teleskopowe). Przekłada się to na maksymalną wygodę, ponieważ nie ma już konieczności czasochłonnego dostosowywania wycinaka  do indywidualnego pojazdu nośnego. Wszystkie mocowania wykonane przez MAMMUT są przykręcane i można je łatwo wymienić bez konieczności spawania – co oznacza, że SILO CAT może po prostu nadal być używany po przesiadce na inny pojazd transportowy. Ze względu na swój rozmiar typ XL jest często używany w połączeniu z dedykowanym osprzętem do ładowarki kołowej lub może być również montowany z tyłu za pomocą trzypunktowego mocowania.

  1. Płyta do zamknięcia tylnej ściany

Całkowicie zamknięta ściana tylna zapobiega zgubieniu drobno posiekanej kiszonki z kukurydzy podczas transportu. Standardowo szara rama SILO CAT XL otwiera się z tyłu. Płyta utrzymuje razem składniki paszy w koszu tnącym w zwarty sposób – płyta podłogowa jest dostępna jako oddzielne akcesorium do zakrycia zębów.

  1. Uchylna płyta podłogowa dla drobnoziarnistej kiszonki

To akcesorium jest dostępne dla wszystkich modeli SILO CAT. Zęby nożyc do kiszonki można przykryć płytą podłogową, co jest doskonałym sposobem zapobiegania stratom drobnoziarnistej paszy podczas transportu. W typie XL płyta podłogowa jest sterowana hydraulicznie. Dodatkowe opcje aktywacji i zawory ułatwiają obsługę hydraulicznej płyty zawiasowej, jeśli pojazd nośny nie ma wystarczających funkcji podwójnego działania. Płyta podłogowa na zawiasach nie może być łączona z popychaczem.

  1. Idealny do automatycznych systemów karmienia: popychacz hydrauliczny.

Blok silosu można wygodnie ustawić za pomocą hydraulicznego popychacza. To dodatkowe wyposażenie doskonale nadaje się do napełniania automatycznych systemów żywienia zwierząt lub układania zapasu kiszonki. Ten popychacz może być również używany z szuflą tnącą do silosu do ustawiania bloku kiszonki z kukurydzy w oborze dla zwierząt lub do załadunku mieszalnika pasz, gdzie ładowarka nie ma wystarczającej przestrzeni nad głową do przechylania. Blok silosu można łatwo wsunąć do wózka mieszalnika bez konieczności przechylania nożyc. Jeśli w pojeździe przewoźnika nie ma wystarczającej liczby jednostek sterujących dwustronnego działania, zaleca się zainstalowanie zaworu sekwencyjnego przełączania.

  1. Szeroka gama różnych jednostek sterujących i zaworów do SILO CAT

W połączeniu z hydraulicznie uruchamianym osprzętem, takim jak rama podnosząca, płyta podłogowa lub popychacz, zaleca się wyposażenie nożyc do kiszonki w elementy sterujące lub zawory firmy MAMMUT. Jeśli pojazd transportowy nie ma wystarczającej liczby funkcji podwójnego działania, jest to prosty sposób rozwiązania tego problemu.

  1. Wskazówka: złącze wielowężowe HYDROFIX

Nasza wskazówka dotycząca akcesoriów: złącza wielowężowe HYDROFIX ułatwiają podłączanie i odłączanie wycinaka do kiszonki i są łatwe w obsłudze, bez wysiłku fizycznego i bez utraty oleju. Zamawiając wycinak, możesz wybierać spośród ogromnej różnorodności złączek do wielu węży.

 

left-logo

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Skontaktuj się z nami.
Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.
Zadzwoń do nas
Napisz e-mail

    Wypełnij formularz