Wycinak szczękowy SILO CAT
OFERTA

Wycinak szczękowy SILO CAT

Możliwy test maszyn
Technologia ochronna
Nadaje się również do okrągłych bel
Większa jakość produkowanej paszy
Profesjonalna technologia wycinania kiszonki zapewniająca jakość paszy.
Od koszenia do załadunku paszy do silosu – aby osiągnąć optymalną jakość paszy, należy wziąć pod uwagę wiele ważnych czynników. Jednak nie tylko sam proces wytwarzania kiszonki jest kluczowy dla uzyskania wysokiej jakości paszy – na codzienną jakość paszy ma również wpływ wycinanie kiszonki. Celem jest zastosowanie odpowiedniej techniki, aby powierzchnia cięcia była czysta i dokładna, zapobiegając przedostawaniu się powietrza i rozwojowi drożdży i pleśni. Wycinak szczękowy SILO CAT firmy MAMMUT zapewnia precyzyjne cięcie, a zawartość silosu pozostaje twarda i nienaruszona. Wycinaki te doskonale nadają się do kiszonki z trawy. Od typu H umożliwiają również łatwe dzielenie okrągłych bel.
Masz pytania dotyczące
naszej oferty?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Jakość paszy jest kluczem do niezawodnej wydajności połączonej z optymalnym dobrostanem zwierząt

Aby wyprodukować wysokiej jakości paszę, ważne są wszystkie etapy procesu produkcji paszy. Podczas załadunku do silosu ważne jest równomierne rozłożenie i dokładne zagęszczenie. Zwierzęta hodowlane lubią jeść tylko smaczną paszę o odpowiedniej jakości, dlatego zaleca się unikanie przypadkowej fermentacji. Posiadanie prawidłowej technologii wycinania ma decydujące znaczenie dla zachowania jakości kiszonki po otwarciu silosu. Tutaj zastosowanie niewłaściwej technologii często powoduje przypadkowe przedostanie się powietrza, co powoduje powstawanie pleśni drożdżowych i grzybiczych. Powoduje to ponowne nagrzanie kiszonki, co z kolei powoduje straty w ilości paszy. Dzięki płynnemu i dokładnemu cięciu w silosie tlen nie może dostać się do środka, co zapobiega przypadkowej fermentacji.

Ekonomiczne rozwiązanie

Zwykle próbuje się zrekompensować straty paszy spowodowane refermentacją poprzez dodawanie większych ilości paszy – jednak w dłuższej perspektywie stanowi to ogromny czynnik kosztowy dla gospodarstwa, a także wpływa na wysokość dawki pokarmowej odmierzonej dla każdego zwierzęcia. Konstrukcja wycinaków szczękowych SILO CAT stanowi ekonomiczne i wydajne rozwiązanie w technologii wydobycia kiszonki – zapobiegające stratom paszy przy jednoczesnym zachowaniu jakości paszy i związanych z nią poziomów wydajności.
left-logo

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Skontaktuj się z nami.
Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.
Zadzwoń do nas
Napisz e-mail

    Wypełnij formularz