OFERTA

Zaczepiany wóz paszowy PROFI MIX

Zaczepiany wóz paszowy PROFI MIX

Materiały do pobrania

Kompaktowy wóz paszowy  o pojemności 4,5 m³

Jako optymalne uzupełnienie pracy z ciągnikiem firma MAMMUT opracowała przyczepiany wóz paszowy PM 4.0 A 4,5 m³. Ta kompaktowa maszyna charakteryzuje się niską konstrukcją, co oznacza, że może być stosowana również w budynkach o niskim nadprożu. W przypadku napełniania za pomocą ładowarki czołowej, ładowarki ogrodowej lub ładowarki kołowej, holowany wóz paszowy ma tę zaletę, że ma niewielką wysokość wywrotu.

Zapytaj o ofertę

Akcesoria

  1. Elektroniczne systemy ważące zwiększają precyzję mieszania

Precyzyjne obliczenie przypisanych grupom racji wymaga dokładnego dawkowania. Aby upewnić się, że poszczególne składniki paszy są rzeczywiście dodawane w odpowiednich ilościach, zaleca się stosowanie elektronicznego systemu ważenia. Za pomocą prętów wagowych porcjowanie można, w zależności od ustawienia, precyzyjnie określić z dokładnością do 1,0 kilograma, co zapewnia równomierną rotację mieszanki, a tym samym jednorodne żywienie stada. W przypadku modeli PROFI MIX można wybierać pomiędzy prostą skalą sumującą Basic a programowalną skalą profesjonalną. Profesjonalny system ważenia zapisuje do 24 receptur, z których każda zawiera 18 składników i może być zaprogramowany według liczby sztuk bydła lub wagi całkowitej. Jako opcjonalne wyposażenie dodatkowe tej profesjonalnej wagi dostępne są inne funkcje, takie jak pakiet aplikacji modemu lub sygnał świetlny lub dźwiękowy, wskazujący, kiedy osiągnięto odpowiednią ilość.

  1. Obustronne oczyszczanie hydrauliczne

W wielu budynkach inwentarskich dwustronne czyszczenie jest dobrym pomysłem, ponieważ zapewnia elastyczność prezentacji paszy z obu stron. Dwa popychacze są sterowane hydraulicznie z ciągnika. W tym celu potrzebne są dwie funkcje podwójnego działania w ciągniku. Wóz paszowy MAMMUT PM 4.0 A jest standardowo wyposażony w popychacz hydrauliczny.

  1. Metalowa nasadka dla dodatkowej objętości

W rotacjach mieszanych z dużą zawartością siana lub słomy lub z kiszonką strukturalną zaleca się wyposażenie zaczepianych Profi Mix w metalowe mocowanie, które jest dostępne jako wyposażenie dodatkowe. Oznacza to, że objętość mieszalnika pasz można zwiększyć o dodatkowe 1,0 m³. Poziomy zwiększania zawartości metali można dostosować do indywidualnych wymagań, do potrzeb każdego klienta.

  1. Kamera cofania dla większego bezpieczeństwa

Aby uzyskać lepszy nadzór podczas cofania lub manewrowania w gospodarstwie, zaleca się zainstalowanie opcjonalnej kamery cofania. Dzięki ręcznie regulowanej kamerze na zaczepianym wozie paszowym Profi Mix masz doskonały widok na względnie ukryte obszary, co zapobiega kolizjom w ciasnych przestrzeniach.

  1. Wygodne usuwanie paszy za pomocą przenośnika taśmowego

Dalsze opcje, które można zamówić dla zaczepianych wozów paszowych Profi Mix, obejmują poprzeczny przenośnik taśmowy lub składany hydraulicznie przenośnik taśmowy. Oznacza to, że wymieszaną, całkowitą rotację mieszanki można umieścić bezpośrednio w korycie paszowym lub na żłóbku bez konieczności dalszej pracy ręcznej. Przenośnik taśmowy porusza się na ruchomych rolkach, przekonująco solidnej konstrukcji, która działa niezawodnie. Podczas składania zamówienia

  1. Magnesy

Niestety, podczas procesu zbioru paszy nierzadko zdarza się, że metalowe elementy, takie jak śruba lub odłamane części obudowy maszyny, lądują w paszy. Jeśli te ciała obce znajdą się w rotacji mieszanki, może to prowadzić do poważnych chorób. Opcjonalne magnesy śrubowe do Profi Mix umożliwiają bardzo skuteczne wychwytywanie i filtrowanie ciał obcych z dawki pokarmowej. To konsekwentnie zmniejsza ryzyko zranienia zwierząt gospodarskich. W PM 4.0 A na pionowej śrubie mieszacza znajdują się dwie.

left-logo

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Skontaktuj się z nami.
Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.
Zadzwoń do nas
Napisz e-mail

    Wypełnij formularz