OFERTA

ISOBUS i ISO 11783

ISOBUS to nowoczesne rozwiązanie, które pozwoliło ujednolicić standardy interfejsów komunikacyjnych, używanych w urządzeniach rolniczych. Rozwiązanie bardzo ułatwia wykonywanie zadań, jakie niesie ze sobą precyzyjne rolnictwo. Wykorzystywany jest m.in. ISOBUS w opryskiwaczach.

W naszej ofercie znaleźć można zarówno komputer ISOBUS, jak i inne komponenty systemu. Zapraszamy do poznania oferty system ISOBUS w opryskiwaczu polowym oraz system ISOBUS w opryskiwaczu rolniczym.

left-logo

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Skontaktuj się z nami.
Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.
Zadzwoń do nas
Napisz e-mail

  Wypełnij formularz

  ISO 11783

  Łatwa integracja, pełna zgodność i aktualność to kluczowe elementy naszej strategii techno-logicznej

  Firma TeeJet jest liderem w dziedzinie precyzyjnego rolnictwa dzięki wczesnej adaptacji i wprowadzaniu międzynarodowych standardów

  Plantatorzy i firmy usługowe szybko adaptują nowe technologie, gdy korzyści rekompensują inwestycję i zwiększają zyski. Zaawansowane systemy sterowania i monitorowania są teraz szeroko używane w wielu rodzajach sprzętu i zwiększają dokładność, efektywność iwydajność. Większość z tych systemów wymaga zamontowania w kabinie traktora elementu sterującego lub wyświetlacza. Może to prowadzić do nieporządku w przewodach, wspornikach i konsolach sterujących w kabinie.

  Nowa generacja systemów sterowania urządzeniami wykorzystuje nowoczesne możliwości sieciowe do zwiększenia funkcjonalności i wartości oraz zmniejszenia nieporządku w kabinie. Nasze modularne podejście do precyzyjnego rolnictwa umożliwia naszym systemom łatwe sterowanie wieloma urządzeniami z pojedynczej konsoli. Jesteśmy przywiązani do tej filozofii projektowej, a dzięki standaryzacji ISOBUS przenosimy ją o krok do przodu.

  Informacje o systemie ISOBUS

  W roku 2001 producenci urządzeń rolniczych zgodzili się stworzyć standardy sprzętu umożliwiające traktorom, urządzeniom i systemom zarządzania rolniczego korzystanie ze wspólnych interfejsów komunikacyjnych. Umożliwia to produktom pochodzącym od różnych producentów łatwą komunikację ze sobą i eliminuje urządzenia, styki i wyświetlacze charakterystyczne dla danego sprzętu. Pojedynczy monitor w kabinie pozwala na sterowanie wszystkimi urządzeniami – okrągłą prasą do belowania, opryskiwaczem, rozsiewaczem itp. – i komunikowanie się z traktorem i rolniczym systemem zarządzania w celu dokumentowania wszystkich prac na polu.

  Opracowano bardzo specyficzne standardy: ISO 11783, często nazywany ISOBUS. Standardy są bardzo skomplikowane i ich adaptacja w przemyśle potrwa. Europa jest liderem – wielu producentów sprzętu oferuje rozwiązania ISOBUS w zakresie sterowania urządzeniami i monitorowania. Ameryka Północna również wdraża ten kierunek rozwoju.

  Jako globalny lider w technologii aplikacji i sterowania urządzeniami, jesteśmy jednymi z pierwszych, którzy projektują produkty zgodnie ze standardami ISO 11783, aby zapewnić łatwą integrację i zgodność z urządzeniami innych producentów teraz i w przyszłości.

  Jakie korzyści można odnieść ze standaryzacji ISOBUS

  Nasze zespoły opracowujące produkty w Europie i Ameryce Północnej skupiają się na standaryzacji ISOBUS. Obecnie oferujemy konsole do kabin (nazywane również terminalami wirtualnymi), czujniki GPS prędkości i komputery sterowania urządzeniami, które są zgodne ze standardem ISOBUS. W przyszłych miesiącach i latach, cała nasza linia produktów elektronicznych będzie również zgodna.

  Oto jakie korzyści można odnieść z naszego przywiązania do standardu ISOBUS:

  Lepsza wartość – jeden terminal dla wszystkich operacji oznacza, że nie trzeba kupować konsoli sterującej dla każdego urządzenia.
  Łatwiejsza praca – wystarczy nauczyć się obsługiwać tylko jeden terminal.
  Łatwiejsza instalacja – technologia „plug and play” (podłącz i opryskuj) stała technologia „plug and play” (podłącz i opryskuj) stała.
  Większa elastyczność – umożliwia wybór produktu najbardziej odpowiedniego do potrzeb, bez obawy o zgodność z innymi urządzeniami i wyposażeniem.
  Lepsza dokumentacja – wszystkie gromadzone dane są dostępne z jednego punktu i łatwo można je przesłać na główny komputer.
  Zabezpieczenie inwestycji – produkty kupione dzisiaj będą przydatne również w przyszłości.

  Aby wykorzystać te zalety, należy wziąć pod uwagę następujące opcje:

  Przy zakupie kolejnego traktora lub kombajnu, upewnij się że jest zgodny ze standardem ISOBUS lub ma opcjonalny pakiet ISOBUS.
  Kupuj sprzęt zgodny ze standardem ISOBUS, do którego dołączany jest monitor ISOBUS.
  Kup monitor ISOBUS i używaj go z urządzeniami ISOBUS.
  Istnieje możliwość użycia sprzętu zgodnego ze standardem ISOBUS w traktorze bez standaryzacji ISOBUS, ale nie wykorzysta się wszystkich możliwości systemu.
  Nawet jeśli nie są Państwo do końca gotowi na standaryzację ISOBUS, zapewniamy, że my jesteśmy. Sterowanie opryskiwaczem, rozsiewaczem i innymi aplikatorami urządzeniem firmy TeeJet jest gotowe na erę standaryzacji ISOBUS.