Korpus rozpylacza do opryskiwacza

Korpusy rozpylaczy do opryskiwacza dostępne są w różnych wariantach, w zależności od modelu urządzenia. Dlatego warto dokładnie sprawdzić kompatybilność. Dobierając odpowiedni model w pierwszej kolejności należy określić średnicę mocowania na rurze rozpylacza.

left-logo

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Skontaktuj się z nami.
Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.
Zadzwoń do nas
Napisz e-mail

    Wypełnij formularz

    W naszej ofercie dostępne są części przeznaczone zarówno do belek tzw. “suchych” jak i “mokrych”, między innymi korpusy rozpylaczy, kołpaki do dysz i opryskiwaczy, a w szczególności:

     

    • przyłącza i akcesoria,
    • kołpaki,
    • kołpaki do opryskiwacza typu Hardi,
    • membranowe zawory zwrotne,
    • korpusy do rozpylaczy z membranowym zaworem,
    • zestawy do oprysku rzędowego,
    • zawory specjalistyczne,
    • korpusy przegubowe rozpylaczy Quick TeeJet,
    • przegubowe korpusy do rozpylaczy,
    • przedłużenia rurowe TeeJet,
    • nakrętki, korpusy do montażu rozpylaczy,
    • zatyczki, adaptery, mocowania,
    • króćce TeeJet do węży, przyłącza króćców do węża.

    Belka polowa opryskiwacza

    Belka polowa opryskiwacza jest rozwiązaniem bardzo praktycznym i funkcjonalnym. Sprawdza się doskonale na dużych powierzchniach, ułatwiając nawożenie. Stosowanie belek we współczesnych opryskiwaczach polowych pozwala na zwiększenie wydajności i tempa pracy. Poszczególne rodzaje belek różnią się szerokością roboczą, dostępne są warianty 10 lub 12 m, a także 15 lub 18 m. Wśród istotnych parametrów wymienić można także maksymalne ciśnienie, jakie można osiągnąć podczas oprysku.

    Jednak aby oprysk był skuteczny belka oraz jej komponenty muszą być całkowicie sprawne, dlatego należy regularnie monitorować stan techniczny urządzenia, zwracając szczególna uwagę w szczególności na potencjalne uszkodzenia przewodów cieczowych czy rozpylacza oraz dysz, odpowiadających za odpowiednią aplikację nawozu.

    Otwór przelotowy powinien być drożny, aby nie doszło do dodatkowych uszkodzeń. Co ważne w szczególną uwagę należy zwrócić posiadając korpus z wieloma wylotami ponieważ każdy z nich powinien zachować drożność. Usterka jednego z nich może sprawić, że urządzenie nie będzie pracowało prawidłowo. Opryskiwacz, to urządzenie rolnicze stosowany jest w różnych warunkach, także w trudnych, co zwiększa ryzyko awarii.

    Analizując budowę belki należy wskazać, że:

    kołpaki zakładane są na korpus, służą do mocowania dysz i rozpylaczy do korpusu. Korpus służy do mocowania dysz i rozpylaczy do belki opryskiwacza.

    Korpus rozpylacza pojedynczy ma przymocowaną jedną dyszę, natomiast wielopozycyjne mogą mieć kilka dysz (tyle ile jest pozycji na  korpusie).  Korpusy  wielopozycyjne do nawożenia umożliwiają wybór danego rozpylacza w zależności od potrzeb. Widać wyraźnie, że w belce występuje wiele elementów, które mogą nie działać poprawnie, a tylko właściwe działanie zapewni prawidłowy oprysk i ochronę roślin.

    W naszym asortymencie znajdują się w szczególności: korpusy dysz opryskiwacza, przegubowe korpusy dysz, kołpaki dysz, kołpaki rozpylaczy, modułowe korpusy rozpylaczy, korpusy z wylotami, korpusy wielopozycyjne.

    Korpusy do opryskiwacza dostępne są w różnych wariantach, w zależności od modelu urządzenia. Dlatego warto dokładnie sprawdzić kompatybilność. Dobierając odpowiedni model w pierwszej kolejności należy określić średnicę mocowania na rurze rozpylacza.

    Odcięcie cieczy możliwe jest dzięki specjalnemu zaworowi, o specjalnej konstrukcji, zapewniającej doskonałą szczelność w momencie, gdy obieg cieczy zostanie zamknięty. Korpusy rozpylacza do opryskiwacza wykorzystuje specjalistyczne membrany i uszczelki, zabezpieczające szczelność całego układu. Korpus dyszy opryskiwacza musi zostać prawidłowo dopasowany, aby podczas nawożenia odpowiednia ilość cieczy została zaaplikowana na rośliny. Kupując korpus rozpylacza należy pamiętać, aby dobrać wariant do posiadanego modelu opryskiwacza.