Opryskiwacze rolnicze

Opryskiwacze rolnicze znajdują zastosowanie przy różnorodnych uprawach – zbóż czy roślin. Umożliwiają bardzo dokładne, rozciągnięte na duże obszary, opryskiwanie pola w celu zwalczania chwastów, bakterii i pasożytów. W tym celu stosuje się przede wszystkim nawozy płynne oraz adiuwantów wspierających proces właściwy.

Istnieje wiele rodzajów opryskiwaczy rolniczychnajpopularniejsze są zawieszane i ciągnione.

 • Pierwsze z nich posiadają belki robocze zawieszane na ciągniku.
 • Z kolei drugi typ wyposażony jest we własne koła i podłączany poprzez wykorzystanie haka.

Zaletą wykorzystania ciągnionego opryskiwacza polowego jest możliwość rozpylania płaskiego i rzędowego. Stąd też różnorodność części do opryskiwaczy i dedykowane rozpylacze do typu rozpylania.

Niezależnie od rodzaju, podstawą budowy każdego opryskiwacza jest zbiornik, w którym trzymany jest płyn roboczy. Może on mieć pojemność nawet kilkuset litrów, co czyni z maszynę wielkogabarytową, ale usprawnia pracę na dużych przestrzeniach. Ponadto opryskiwacz posiada pompę powietrzną i belkę roboczą z umiejscowionymi na niej dyszami służącymi do rozpylania substancji.

Należy pamiętać, że o efektywności opryskiwacza świadczą jego parametry techniczne. Można je podwyższyć stosując nowoczesne, precyzyjne i dedykowane do danego modelu, akcesoria i części od sprawdzonych producentów – do parametrów zalicza się bowiem m.in. przepustowość pompy czy rodzaj rozpylacza.

Części do opryskiwaczy

Obecnie rolnictwo stało się na tyle rozwiniętą i precyzyjną dziedziną, że na zdobycie przewagi konkurencyjnej trzeba zapracować dbałością o szczegóły. Dotyczy to każdego zajęcia polowego, również ochrony przed szkodnikami poprzez wykonywanie oprysków. Stąd konieczność optymalizacji opryskiwaczy polowych.

Wysoki poziom profesjonalizmu wśród rolników, a także naturalny proces zużywania się sprzętu, sprawiają, że regularne użytkowanie opryskiwaczy wiąże się z potrzebą wymiany bądź zainwestowania w kolejne części i akcesoria do opryskiwaczy polowych.

Dlatego w odpowiedzi na zróżnicowane potrzeby i wysokie wymagania klientów, oferujemy szeroką gamę produktów, wśród których znajdują się m.in.

 • rozpylacze i korpusy do nich
 • dysze
 • lance
 • jak również zawory czy filtry
 • w ofercie są też zatyczki
 • adaptery i dedykowane mocowania

Rozpylacze do opryskiwaczy

W ofercie zamieściliśmy różne rodzaje opryskiwaczy, co wynika z bogatego wyboru samych opryskiwaczy jak i różnorodnych warunków spotykanych na danym polu:

 • rozpylacze specjalistyczne
 • montowane bez belki
 • rozpylacze opryskiwania pasowego
 • jak i te dedykowane pod markę Teejet.

Podczas wyboru rozpylacza istotne są np. dawki cieczy, ciśnienie czy rodzaj strumienia.

Korpusy rozpylacza

Te części do opryskiwaczy to elementy konstrukcji belki opryskowej. Dzieli się je na dedykowane do belek “mokrych” oraz “suchych”.

Dysze do opryskiwaczy

Te części dzielimy na dysze do nawożenia oraz dysze do płukania zbiorników.

Dysze to obok lanc najczęściej dokupowane części do opryskiwaczy. Oprócz podstawowych, wyżej wskazanych funkcji, są zdolne do mieszania (również strumieniowego) cieczy w zbiorniku. Produkt dobierany wg potrzeb użytkownika z uwzględnieniem chociażby rodzaju stosowanego nawozu.

Lance do opryskiwaczy

Jedne z najczęściej wymienianych elementów, co wynika z regularnego użytku. Część do opryskiwaczy, którą po prostu trzeba co jakiś czas kupować. Długi uchwyt z końcówką rozpylającą umożliwia oprysk w nawet trudno dostępnych lokacjach, dlatego jego wartość jest niepodważalna, a wydatek całkowicie zrozumiały.

Zawory do opryskiwaczy

Oferujemy zawory regulacyjne, ręczne, kulowe i magnetyczne jak również złącza kołnierzowe, bloki zaworów, a także złącza do szybkiego montażu. Prawidłowo dobrana do opryskiwacza część umożliwi chociażby liniową regulację przepływu czy sterowanie sekcjami urządzenia.

Filtry

Te części do opryskiwaczy polowych w naszej ofercie reprezentują filtry rozpylaczy oraz filtry liniowe, w tym część samoczyszczących. Mają za zadanie przede wszystkim chronić dysze rozpylaczy przed zatkaniem i uszkodzeniem. Dzięki temu wydłużają nie tylko “żywotność” części, ale też efektywny czas opryskiwania.

Akcesoria do opryskiwaczy

Zatyczki, adaptery i mocowania to najczęściej kupowane i najpotrzebniejsze akcesoria. Są to przede wszystkim zaślepki rur czasowo zamykające wypływ substancji z wybranego rozpylacza. Ale w ofercie znajdują się też łączniki wylotowe pozwalające domontować przedłużacze rurowe czy przedłużacze lanc czy zaworów spustowych.

Materiały dotyczące produktów: