inteligentne zarządzanie kroplami

System kontroli dysz DynaJet

Zautomatyzowany i precyzyjny oprysk
System samodzielnie kontroluje ciśnienie i wielkość kropel
Oszczędność czasu
System kontroli dysz DynaJet

Materiały do pobrania

System inteligentnego zarządzania kroplami DynaJet sprawia, że oprysk środkami ochrony roślin jest zautomatyzowany i precyzyjny. System samodzielnie kontroluje ciśnienie i wielkość kropel. DynaJet eliminuje problemy z jednolitością i spójnością aplikacji, które zależne są od wielu czynników takich jak chociażby pogoda czy ukształtowanie pola. Programowanie rozmiaru kropli odbywa się z kabiny kierowcy.

Zapytaj o ofertę
Co umożliwia ten system?

Inteligentne zarządzanie kroplami umożliwia komfortowy zabieg niezależnie od warunków, pozwala skrócić pracę przy równoczesnym zwiększeniu liczby opryskanych dziennie hektarów. Maszyna rolnicza może rozwijać większe prędkości bez konieczności zwiększania przepływu i ciśnienia czy zmiany dysz. Aplikacja odbywa się precyzyjnie nawet przy zjazdach lub zakrętach, bez przedawkowania czy rozpylania mniejszej dawki środka.

W jaki sposób ułatwia on opryskiwanie?

System inteligentnego zarządzania kroplami DynaJet znacząco ułatwia pracę przy opryskach i czyni ją bardziej wydajną. Osoba obsługująca może indywidualnie sterować dyszą. Do tego jeden rozpylacz sprawdzi się do wszystkich aplikacji. Prostota to duży atut dla osób pracujących na różnych polach – szeroki zakres prędkości i ciśnienia oraz stały rozmiar kropli, które nie wymagają wymiany dysz, pozwala zaoszczędzić czas i przeznaczyć go na inne zabiegi.

Jako zaletę trzeba wymienić też odciążenie i komfort pracownika, który do tej pory musiał stale kontrolować maszynę i zmieniać ustawienia, aby efekty były zbliżone do optymalnych. Mimo to nigdy nie udawało się osiągnąć idealnego rozwiązania. Z DynaJet, niezależnie od warunków polowych, jakość opryskiwania utrzymuje się na najwyższym poziomie.

Na uwrociach i zakrętach system zapewnia stałą dawkę wzdłuż belki eliminując ryzyko przedawkowania czy niedostatecznego dozowania niezależnie od prędkości. Do tego redukcja znoszenia kropli wpływa pozytywnie na ochronę środowiska.

Rozpylacze rekomendowane do systemu DynaJet:
left-logo

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Skontaktuj się z nami.
Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.
Zadzwoń do nas
Napisz e-mail

  Wypełnij formularz

  Na jakiej zasadzie działa system DynaJet?

  DynaJet wyposażony jest w technologię modulacji szerokości impulsów (PWM). Oznacza to, że wyłącza i włącza dysze 20 razy na sekundę poprzez pracę indywidualnych wyłączników elektromagnetycznych. Zmiana czasu działania dysz zmienia również natężenie przepływu, ale nie zmienia ciśnienia.

  DynaJet redukuje znoszenie kropli. W konwencjonalnym opryskiwaniu przy wzroście prędkości i ciśnienia krople są mniejsze, co czyni je bardziej podatnym na znoszenie. W inteligentnym systemie, mimo zmian warunków, system utrzymuje wielkość kropli i ciśnienie we wcześniej ustawionych parametrach. Dodatkowe, alternatywne dysze zapewniają odpowiednie pokrycie.

  Zalety systemu kontroli dysz

  System DynaJet posiada szereg zalet. Są to przede wszystkim:

  • możliwość wyboru wielkości kropel z szerokiej gamy – od drobnych do ekstremalnie grubych,
  • kompatybilność systemu z płynnym nawożeniem,
  • zmniejszenie ryzyka zatkania dyszy i eliminacja konieczności ich wymiany przy zmiennych warunkach,
  • stały kąt oprysku,
  • automatyczne bądź ręczne sterowanie ciśnieniem,
  • kompatybilność z dyszami klasy 90% redukcji znoszenia

  Rozpylacze rekomendowane do systemy kontroli

  Rozpylacze rekomendowane do systemu DynaJet:

  • TT Turbo TeeJet,
  • TTJ60 Turbo TwinJet,
  • AITTJ60 Ait Induction Turbo TwinJet,
  • XR TeeJet,
  • TTI Turbo TeeJet Induction,
  • TTJ60 TTI TwinJet,
  • TJ60 TwinJet.

  Dostępne wersje

  W ofercie, optymalnie do potrzeb, znajdują się dwie wersje systemu inteligentnego zarządzania DynaJet – model 7140 oraz DynaJet IC7140, zgodny z ISOBUS. Pierwszy z nich umożliwia podgląd klasy wielkości kropli w czasie rzeczywistym oraz podwójną kontrolę dysz, posiada system diagnostyki i detekcji uszkodzenia elektromagnesu.

  DynaJet IC7140, oprócz powyższych cech, zapewnia też możliwość wyboru ciśnienia, kompensację na uwrociach, indywidualne zamykanie dysz oraz zmienność ich dozowania.

  Skuteczność systemu DynaJet została zweryfikowana przez niezależne instytuty z Julius Kuhn Institute na czele. Zatwierdzenie jest oparte na normie EN/ISO 16619.