Pług do śniegu Tuchel L-SK

Łatwy w montażu model, który doskonale nadaje się do niedużych ciągników, a nawet wózków widłowych. Producent podszedł do tematu mocowania w sposób, który zapewnia dużą uniwersalność wykorzystania. Ponadto pług posiada niezbędne wyposażenie pozwalające regulować wysokość i ustawienie.

Pług do śniegu Tuchel SK-K

Ten pług do śniegu to sprawdzone rozwiązanie do odśnieżania obszarów miejskich – chodników czy ścieżek rowerowych. Wszystko dzięki jego sztywności i zabezpieczeniom przeciwko najechaniu. Model SK-K dostosujemy do różnych szerokości drogi oraz typu posiadanego posiadanego pojazdu.

Pług do śniegu Tuchel SK-F

Stabilny, dobrze zabezpieczony przed uszkodzeniem pług do śniegu o wszechstronnym zastosowaniu. Podobnie do innych modeli, posiada regulację szerokości i różne opcje montażu. Dodatkowym atutem SK-F są bezstopniowo regulowane koła podporowe i antywibracyjne zaciski, a skuteczność odśnieżania zapewniana jest przez zoptymalizowany kąt nachylenia ostrza.

Pług do śniegu Tuchel L-SF

Model z wyjątkową gamą zalet sprawdzi się na każdej zaśnieżonej powierzchni. Posiada zoptymalizowany kąt nachylenia, został wzmocniony odbojnikami, co chroni przed uderzeniem i uszkodzeniem. Łatwy w sterowaniu dzięki drążkom regulacyjnym, posiada bezoblodzeniową klapę sprężynową, co dodatkowo uwalnia nas od konieczności rozmrażania maszyny.

Pług do śniegu Tuchel SF

Wybierając ten pług śnieżny zapewniamy sobie czas wolny i bezpieczeństwo. Szybkość odśnieżania gwarantuje system klap sprężynowych, a zastosowanie nowoczesnych zabezpieczeń sprawia, że SF jest odporny na uszkodzenia. Jak w każdym modelu, tak i tutaj Tuchel umożliwia dobranie wyposażenia opcjonalnego optymalizującego pracę.

Pług do śniegu Tuchel Vario

Pług idealny do trudno dostępnych miejsc – dwuczęściowa płyta, dzięki regulacji hydraulicznej, pozwala na ustawianie pługu pod różnymi kątami (w pozycji prostej, V lub Y). Standardowo sprzęt jest zabezpieczony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Natomiast inwestycja w wyposażenie opcjonalne pozwala zamocować pług do różnych pojazdów.

Rozsiewacz soli TS 120/200

Rozsiewacz dostępny w dwóch wersjach pojemnościowych. Dzięki siłownikowi z napędzającą go tarczą, sól rozrzucana jest na dużą odległość (nawet 6 m). Optymalizacja pracy odbywa się poprzez elektryczne ustawianie suwaków, zastosowanie materiałów ze stali nierdzewnej, łatwą regulację prędkości. Rozsiewacz jest wygodny w użyciu, bezpieczny i bardzo ekonomiczny.

W okresie zimowym spotykamy pługi do śniegu to normalny widok na ulicach. To obowiązkowe wyposażenie władz samorządowych. Ale pługi śnieżne znajdziemy również na podwórkach firm czy osób prywatnych.

Pługi odśnieżne – dla kogo?

Pługami posługują się właściciele większych obszarów (również mieszkalnych), kiedy inne metody oczyszczania dróg stają się zbyt czasochłonne czy nieopłacalne. Największą zaletą pługów do odśnieżania jest to, że w stosunkowo krótkim czasie odśnieżymy spory obszar i to bez nadmiernego wykorzystania własnych mięśni.

Pług śnieżny – zalety

Nowoczesne pługi śnieżne wyposażane są w szereg standardowych rozwiązań, które nie dość, że zabezpieczają maszynę przed uszkodzeniami to jeszcze przyspieszają i ułatwiają pracę. Wyposażenie opcjonalne oparte na nowinkach technologicznych podwyższa jakość przeprowadzanego zabiegu i zwiększa komfort pracy osoby obsługującej maszynę.

Pługi śnieżne – do jakiej maszyny?

Obecnie pługi posiadają po kilka opcji mocowania, co wpływa na ich uniwersalność. W ofercie znajdziemy m.in.:

  • pługi śnieżne do traktorów
  • pługi śnieżne do wózków widłowych
  • pługi śnieżne do kosiarki
  • pługi śnieżne do ciągników

Aby ulepszyć pracę pługu do śniegu zamocowanego do danego urządzenia, mamy możliwość regulacji poszczególnych wartości takich jak szerokość czy kąt nachylenia ostrza. Dodatkowo do wyboru są pługi śnieżne proste oraz te, które da się ustawić np. w literę V czy Y, co ułatwia odśnieżanie w trudno dostępnym terenie.