zamiatarka drogowa tuchel simplex

Zamiatarka Simplex

Cechuje się długą żywotnością i niską wagą. Jej atuty wynikają z zastosowania najlepszej jakości materiału PP w walcu zamiatającym. Lekkość pozwala z łatwością zamontować zamiatarkę do podnośników przednich o niskiej sile podnoszenia. Napędzana mechaniczne bądź hydraulicznie, najlepiej sprawdza się do kosiarek czołowych, ładowarek podwórzowych czy ciągników komunalnych.

zamiatarka uliczna Tuchel Kompakt do traktora

Zamiatarka Kompakt

Zamiatarka idealna do zbierania zanieczyszczeń we współpracy z niewielkim ciągnikiem czy pojazdem komunalnym. Posiada dwie opcje napędu – mechaniczny i hydrauliczny. Za długą i skuteczną pracę odpowiadają najlepszej klasy materiały. Pierścienie szczotkowe mają kształt plastra miodu i w całości wykonane są z PP. Dodatkowe zalety to m.in. regulacja boczna, stabilne koła oraz możliwość korzystania o każdej porze roku.

Zamiatarka Eco Pro

Jak wskazuje nazwa – to model dla oszczędnych, ale potrzebujących sprzętu wysokiej jakości. Zamiatarka posiada kilka wersji montażu, co umożliwia aplikację do ciągników, ładowarek i wózków widłowych. Na jej zalety składają się zabezpieczenia mechaniczne (np. belki z PU na pojemnik zbiorczy), opcje regulacji wysokości, napęd hydrauliczny czy dobre szczotki z PP.

zamiatarka komunalna tuchel plus 590

Zamiatarka Plus 590

Ten uniwersalny i popularny model umożliwia jazdę po drogach w zgodzie z kodeksem drogowym. Ponadprzeciętną efektywność osiągnięto za pomocą dobrej klasy materiałów. Zamiatarka jest wytrzymała i sprawna dzięki pierścieniom szczotkowym, wykonanym z PP i doposażonym w system CrownLock. Posiada opcje optymalnego poziomowania powierzchni oraz osłonę chroniącą hydraulikę. Dla wymagających producent przewidział wyposażenie dodatkowe.

zamiatarka uliczna Tuchel Profi 660

Zamiatarka Profi 660

Sprzęt należy do nowej generacji zamiatarek. Szerokie na 660 mm szczotki wyposażono w pierścienie z PP o strukturze plastra miodu, jak też system CrownLock. Model można doposażyć w elementy zabezpieczające i uskuteczniające pracę jak chociażby kolektor zanieczyszczeń. Profi 660 posiada udogodnienia takie jak optymalizacja klin-jazdy swobodnej czy regulacja ruchu bezwładnego rolek zamachowych.

zamiatarka do koparko ładowarki Profi Champ

Zamiatarka Profi Champ

Opcja dla niestandardowych zastosowań. Posiada wewnętrzny silnik i szczotkę o szerokości aż 750 mm, a także duże koła i solidną obudowę. Wysoka jakość hydrauliki nie podlega dyskusji. Do tego ma pierścienie PP i system CrownLock oraz walec zamiatający z możliwością regulacji poprzez dźwignie blokujące, jak również optymalizację swobodnej jazdy. Dzięki temu operator uzyskuje odpowiednie poziomowanie powierzchni.

Zamiatarka Tuchel Profi Gigant

Zamiatarka Profi Gigant

Ten „olbrzym” czyści większe powierzchnie (tereny portowe, biogazownie, place budowy itd.). Przed przeciążeniami chroni wahadłowe złącze zawieszenia. Szerokości robocze wahają się od 260 do 350 cm. Szczotki o średnicy 800 mm są wyjątkowo skuteczne. Ich pracę regulują aż dwa wewnętrzne silniki. Sprzęt posiada zawór kontroli przepływu oraz system dźwigni blokujących. Na wyposażeniu znajdziemy pojemnik na odpady dużej objętości oraz światła postojowe.

Zamiatarka do koparko ładowarek Tuchel Big

Zamiatarka Big

Model, który zbierze jednorazowo spore ilości odpadów. Posiada urządzenie do szybkiej wymiany, a kosz działa odwrotnie niż w innych modelach – walec zamiatający znajduje się z przodu pojemnika. Zapewnia to dobry rozkład masy gruzu. Doskonale sprawdza się przy montażu do ładowarek kompaktowych, teleskopowych i przegubowych. Opcjonalnie BIG może mieć wmontowany pakiet wzmacniający do pracy ciągłej i nasadki szczotkowe.

Zamiatarka do wózka widłowego Tuchel Ideal 650

Zamiatarka Ideal 650

Stworzona z myślą o branżach budowlanej i przemysłowej, sprawdza się przy oczyszczaniu dużych placów i parkingów oraz hal (dzięki hermetyzacji pyłu). Konstrukcja jest stabilna, a maszyna żywotna dzięki hydraulicznie opróżnianym kolektorom zanieczyszczeń. IDEAL posiada walec zamiatający z wahadłem oraz włosie w kształcie litery V (blokowanie brudu), jak również zabezpieczenia silnika hydraulicznego.

Zamiatarka do wózka widłowego Tuchel Solo

Zamiatarka Solo

SOLO to miotła przesuwna stosowana w ogrodach zoologicznych czy stadniny koni, a także w rolnictwie i leśnictwie. Pozbędzie się brudu w postaci ziarna, kiszonki czy żwiru. Wyposażona jest w adapter trójpunktowy oraz adapter ładowarki podwórzowej, a mocowanie oparte jest na widłach. Dzięki prostej budowie jest uniwersalna, nieskomplikowana i efektywna.

szczotka do chwastów tuchel wb 750

Szczotka do chwastów WB 750

Przeznaczona do oczyszczania powierzchni z chwastów. Dedykowana ładowarkom samojezdnym i ciągnikom, posiada napędzane hydraulicznie szczotki. Nie wymaga użycia środków chemicznych, co sprawia, że jest bardziej ekologiczna. Sprzątnie nawet bardzo zabrudzone obszary dzięki szczotce tarczowej o średnicy 750 mm doposażonej w płaskie wiązki przewodów.

Zamiatarki uliczne Tuchel to urządzenia służące do usuwania zanieczyszczeń z różnego rodzaju powierzchni, m.in. kostki brukowej,  chodników oraz dróg. Maszyna mogąca pełnić funkcję zamiatarki komunalnej zbudowana tak, aby możliwe było jej zamocowanie do pojazdu z napędem, np. do ciągnika czy traktora. Zamiatarki Tuchel można też montować do koparko-ładowarek między innymi takich firm jak JCB czy CAT. W ten sposób oszczędzany jest czas i wysiłek pracowników – operatorów.

Zamiatarka doczepiana, w porównaniu do zamiatarek ręcznych, umożliwia dłuższą pracę na większych przestrzeniach, a rolą operatora jest konfiguracja sprzętu i prowadzenie pojazdu. Ze względu na te właściwości, zamiatarka doczepna służy najczęściej jako zamiatarka uliczna czy zamiatarka przemysłowa.

Wykorzystywana jest równie często przez służby komunalne. Użyta jako zamiatarka ciągnikowa pozwala również rolnikom szybko pozbyć się piachu czy trawy w pomieszczeniach gospodarczych. Stosowane coraz częściej zabezpieczenia, takie jak stalowe listwy zbierające, pozwalają na pracę na trudnym obszarze bez ryzyka uszkodzenia maszyny.

Moc i wydajność zamiatarek doczepnych sprawiają, że zabieg jest skuteczny nawet przy dużych zabrudzeniach. Na rynku dostępne są modele o różnych rozmiarach, również z opcją dostosowania chociażby szerokości szczotek do sprzątanego obszaru.

Atutem zamiatarek drogowych jest także możliwość zamontowania opcjonalnych udogodnień takich jak szczotki boczne, zbiorniki wody i spryskiwacze, dzięki którym sprzątanie staje się jeszcze bardziej efektywne.