Zamiatarki ręczne manualne

Zamiatarka ręczna WR 650

Zamiatarka ręczna do liści czy śniegu cechująca się prostotą obsługi. Wyprofilowany kąt szczotki pozwala dotrzeć w każde miejsce, a do tego może pozbyć się brudu o długim włóknie i dużej objętości. Zamiatarka sprawdza się również w sezonie jesienno-zimowym, a dodatkową zaletą jest wyjątkowo cicha praca.

Zamiatarka ręczna WKB 660 Honda

Nierysująca powierzchni chwastownica z planetarną skrzynią biegów. Posiada aż trzy indywidualnie obracane uchwyty szczotek, co zapewnia odpowiednie dociskanie. Zawieszenie można regulować dostosowując do długości włosia. Usunie niemal każdą roślinę, nawet z częścią korzeni.

Zamiatarka ręczna WR 870

Promieniowa zamiatarka wyposażona w zintegrowaną ładowarkę. Niewielkie gabaryty i łatwość prowadzenia sprawiają, że najlepiej nadaje się do czyszczenia pomieszczeń – wjedzie nawet w wąskie, trudnodostępne miejsca. Pracując cicho usunie niemal każde zanieczyszczenie.

Zamiatarka ręczna WR 870 Pro

Bezemisyjna, niskoszumowa wersja PRO posiada wyższy pojemnik na szczotkę, co pozwala zamiatać większy gruz. Co za tym idzie, dedykowana jest do zamiatania dużych ilości, większych odpadów. Użytkowników z pewnością ucieszy łatwość pracy przy narożnikach i krawędziach oraz ładowarka w zestawie.

Zamiatarka ręczna WR 870 Honda

Model radialny zamiatarki chodnikowej ma silnik Hondy o stałej mocy. Szybko usunie mniejszy i większy brud. Dodatkowym zastosowaniem zamiatarki jest możliwość przenoszenia mas paszowych w rolnictwie. Ponadto model ma szczotkę drucianą, co pozwala kontrolować mech i jest rozwiązaniem przyjaznym dla otoczenia.

Zamiatarka WR 870 Honda Pro

Posiadająca silnik Hondy o stałej wydajności, wersja PRO ma też wyższy pojemnik na szczotkę. Pozwala to zamiatać duże kawałki gruzu. Sprawdza się przy mokrym i ciężkim śniegu oraz w rolnictwie. Doskonała zamiatarka ręczna do kostki brukowej. Dociera do trudnodostępnych miejsc i nie wymaga użycia szkodliwych środków chemicznych.

Zamiatarka WR 870 Honda Special

Zamiatarka skutecznie oczyszcza zarówno drobne jak i duże ilości brudu. Można nią wjechać w wąskie i kręte miejsca, a szczotki obracają się w sposób elastyczny. Szerokie opony balonowe wpływają na równomierny rozkład masy na trudnym obszarze. Wykorzystywana głównie do obiektów sportowych.

Akcesoria

Zamiatarka ręczna manualna Westermann jest urządzeniem sprzątającym przeznaczonym do usuwania zanieczyszczeń, takich jak piach czy liście, na niewielkich powierzchniach zewnętrznych i wewnętrznych. Występuje w kilku wersjach – zamiatarki manualnej, gdzie działanie maszyny opiera się wyłącznie na pracy operatora, jak również w wersji zamiatarki elektrycznej bądź spalinowej.

Manualną cechuje nieco mniejsza moc i wydajność, ale za to jest lżejsza i mniejsza. Kompaktowa, zwarta budowa zamiatarek ręcznych sprawia, że są zwrotne i łatwe w obsłudze. Doskonale sprawdzają się w trudno dostępnych miejscach. Ich skuteczność sprawia, że są idealne jako zamiatarki chodnikowe, a zamiatarka elektryczna to świetny wybór do kostki brukowej.

Podczas pracy zanieczyszczenia nie unoszą się, nie kurzy się, a brud ląduje w specjalnym zbiorniku, który co pewien czas należy opróżnić. Zaletą jest fakt, że stopniowe napełnianie zbiornika i zwiększanie ciężaru zamiatarki nie generuje trudności w prowadzeniu maszyny ani opróżnianiu kosza.

Podczas wyboru zamiatarki ręcznej należy bacznie przyjrzeć się uchwytom, aby długotrwałe popychanie bądź ciągnięcie nie sprawiało problemów operatorowi. Trzeba sprawdzić wytrzymałość szczotek i obudowy jak również dostępność na rynku części zamiennych.